Užitečné informace

Příležitost ke svaté zpovědi:

• Farnost Kardašova Řečice:
  • Farnost Deštná u Jindřichova Hradce:
    • Středa, pátek – čtvrt hodiny přede mší svatou
    • Neděle – NEZPOVÍDÁ SE ! (z důvodu přejíždění z jedné farnosti do druhé)
  • Farnost Pluhův Žďár:

Další situace:

K udílení svátosti pomazání nemocných, k vyřizování křtu, svatby, pohřbu a v jakýchkoliv jiných záležitostech se můžete se mnou zkontaktovat telefonicky nebo E-mailem.

Budete-li chtít, můžete mne navštívit na faře v Kardašově Řečici. V tomto případě vás prosím, abyste si termín setkání se mnou pro jistotu předem domluvili.

Všechny potřebné kontakty najdete ZDE .

Finanční příspěvky za církevní úkony:

Často se mi stává, že za mnou přicházíte s otázkou: „Kolik jsem dlužný/dlužná za mši svatou (za křest, svatbu, pohřeb)?“ V zásadě nejste samozřejmě „dlužní“ vůbec nic! . Finanční příspěvky za církevní úkony jsou dobrovolné – to znamená, že nejsou nutnou podmínkou k vykonání příslušného církevního úkonu. Je však obvyklé a zdvořilé věnovat za jednotlivé církevní úkony určitou částku, tak jak je v přehledu uvedeno níže:

• Mešní intence (zvláštní úmysl na mši svatou) ... v rozmezí 50,- Kč až 200,- Kč
  • Křest ............................................................... v rozmezí 500,- Kč až 1.000,- Kč
  • Církevní sňatek ............................................... 2.000,- Kč
  • Církevní pohřeb ............................................... 1.000,- Kč (odměnu pro paní varhanici je třeba domluvit přímo s ní)

Důležité články:

Prosím, přečtěte si články, které jsou uvedeny v této rubrice níže. Najdete zde podmínky a postup při žádosti o církevní sňatek. Dozvíte se základní informace o svátostech a také o tom, jak postupovat v nejrůznějších životních situacích. Biřmovanci zde najdou texty k přípravě na svátost biřmování a snoubenci k přípravě na církevní sňatek.

Ze srdce vám všem + žehná váš služebník a duchovní otec

P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.