Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modlitba za beatifikaci Zity Habsburské / Bourbon-Parma, císařovny rakouské, královny české a uherské

Císařovna Zita

 

Bože, náš nebeský Otče, skrze ponížení svého Syna, našeho Pána Ježíše Krista, jsi vykoupil svět. Ten, který byl Králem, se stal služebníkem všech a daroval svůj život jako výkupné za mnohé, a proto jsi ho povýšil.

Prosíme Tě, aby Tvá služebnice Zita, císařovna a královna, byla pozvednuta ke cti oltáře Tvé Církve. V ní jsi nám dal příklad neotřesitelné důvěry ve Tvou Božskou Prozřetelnost a příklad víry a naděje tváří v tvář soužení.

Snažně Tě prosíme, aby se po boku svého manžela, blahoslaveného císaře Karla, stala Zita pro manžele příkladem lásky a věrnosti a pro rodiny průvodkyní po cestách pravé křesťanské výchovy. Ať ta, která za všech okolností otvírala své srdce potřebám druhých, zvláště chudým a potřebným, je pro nás všechny příkladem lásky a služby bližnímu.

Dopřej nám na její přímluvu vyslyšení této naší prosby

(zde vyslovte svou prosbu o milosti, které od Boha žádáte).

Skrze Krista našeho Pána. Amen.

 

1x Otče náš (Pater noster...)

3x Zdrávas (Ave Maria...)

1x Sláva Otci (Gloria Patri et Filio et Spiritui Sancto...)

 

Imprimatur: 9. července 2009

+ Mgr. Yves Le Saux

Biskup z Le Mans (Francie)

 

Náhrobek císařovny Zity

 

Tuto modlitbu za beatifikaci si můžete stáhnout ZDE ve formátu *pdf. Je dobré si ji po stažení vytisknout na laserové tiskárně na tvrdší papír, oříznout a přehnout (na formát A4 se vejdou dva kusy). Měla by se vejít běžně do kapsy nebo do pouzdra na doklady.

Není náhodou, že na naše webové stránky jsem přidal tuto modlitbu ve čtvrtek 28. října 2010 – v den „vzniku samostatného československého státu“. Pro nás monarchisty není v tento den co slavit  . A tak věřím, že vy všichni, kterým není lhostejný osud naší těžce zkoušené vlasti a sympatizujete s myšlenkou obnovy Království českého, se k nám v modlitbě za beatifikaci naší české královny připojíte.

 Viribus unitis

Váš služebník a duchovní otec P. Jan Špaček