Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žehnání beatifikačního obrazu papeže bl. Jana Pavla II. v děkanském kostele v Kardašově Řečici

1. 5. 2011

SANTO SUBITO !  —  SVATÝ IHNED !

Beatifikační obraz papeže bl. Jana Pavla II.

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

Jak jistě všichni dobře víme, v neděli 1. května 2011 – o druhé neděli velikonoční, která je svátkem Božího milosrdenství – prohlásí Svatý otec Benedikt XVI. ve Vatikánu při obřadu beatifikace papeže Jana Pavla II. za blahoslaveného.

Při této mimořádně radostné příležitosti slavnostně požehnám při mši svaté v neděli 1. května 2011 v 9:30 hodin v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele v Kardašově Řečici beatifikační obraz papeže bl. Jana Pavla II.

Tento krásný obraz byl zhotoven v tvůrčí dílně Akademia-Art v Zamośći v Polsku na speciální objednávku s českým nápisem. Je vymalován na plátně a zarámován ve slavnostním rámu.

Vlastní obřad žehnání beatifikačního obrazu proběhne bezprostředně po homilii. Poté, co obraz požehnám a pokropím svěcenou vodou, bude nesen v slavnostním průvodu chrámovou lodí děkanského kostela za zpěvu písně „Tam, kde strmí církve skála...“. Průvod bude zakončen u levého bočního oltáře, kde bude obraz trvale umístěn k uctívání.

K této slavnostní události v naší farnosti vás všechny srdečně zve

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

Blahoslavený Jan Pavel II., papež

 

Ještě malá poznámka na okraj:

Již staří Římané měli zásadu „audietur et altera pars“ (nechť je slyšena i druhá strana). Domníval jsem se, že v případě naprosto jednoznačné a nesporné svatosti papeže Jana Pavla II. již za jeho života se žádná „druhá strana“, která by svatost tohoto velikého papeže zpochybňovala, snad ani vyskytnout nemůže...

Bohužel, vyskytla se, a to dokonce v osobě „rádoby-historika“ PhDr. Pavla Zahradníka. Tento člověk nazývá beatifikaci Jana Pavla II. „egyptskou ránou“ a Jana Pavla II. „nesporně zařazuje mezi nejhorší papeže celých dvoutisíciletých dějin Církve“. K tomu mohu dodat pouze slova našeho Pána Ježíše Krista, která volal z kříže: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“

Ostatně, posuďte sami... Celý tento článek si můžete přečíst ZDE (pokud ovšem na čtení takových nehorázností budete mít dosti silný žaludek...)