Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

2. 11. 2014

Přehled mší svatých za všechny věrné zemřelé s dušičkovou pobožností v našich farnostech:

 

 •  Kardašova Řečice:
  • Neděle 2. listopadu 2014 v 8 hodin v kapli v klášteře Školských sester de Notre Dame (mše sv. za všechny věrné zemřelé s dušičkovou pobožností)
  • Neděle 2. listopadu 2014 v 9:30 hodin v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele (mše sv. za všechny věrné zemřelé s dušičkovou pobožností)
 • Deštná:
  • Neděle 2. listopadu 2014 v 11 hodin ve farním kostele sv. Ottona (mše sv. za všechny věrné zemřelé s dušičkovou pobožností)
 • Pluhův Žďár:
  • Neděle 2. listopadu 2014 v 14 hodin ve farním kostele Narození Panny Marie (mše sv. za všechny věrné zemřelé s dušičkovou pobožností)

 

Na mši svatou s dušičkovou pobožností si můžete písemně připravit zvláštní prosby za vaše drahé zemřelé (tzv. „modlení“), a přede mší svatou mi je předáte.

V průběhu dušičkového večera anebo v nadcházejícím dušičkovém oktávu budeme navštěvovat hroby, kde odpočívají naši drazí zemřelí. Já osobně během dušičkového oktávu navštívím postupně všechny hřbitovy v našich farnostech a požehnám hroby našich věrných zemřelých. Přitom v duchu všichni prosme, aby Bůh, náš milosrdný Otec, naplnil na našich zesnulých své veliké dílo vykoupení a uvedl je do věčné slávy.

 

dusicky.jpg

  

Odpustky pro duše v očistci:

 

 • 1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den je možno při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (být v milosti posvěcující a současně nemít zálibu ani v lehkém hříchu; svaté přijímání; modlitba na úmysl Svatého otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela Otčenáš a Vyznání víry.
 • V dalších dnech dušičkového oktávu (tedy od 3. do 8. listopadu) je kromě výše uvedených podmínek nutné k získání plnomocných odpustků pro duše v očistci navštívit hřbitov a pomodlit se tam (třeba jen v duchu) za zemřelé.

 

Odpočinutí věčné dej všem věrným zemřelým, ó Pane,

a světlo věčné ať jim svítí.

Ať odpočívají ve svatém pokoji.

A  m  e  n  .

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček