Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva českých a moravských biskupů k celonárodní sbírce na národní eucharistický kongres

7. 6. 2015

logo_nek_2015.png

 

Bratři a sestry v Kristu,

 

v neděli 7. června 2015, u příležitosti Slavnosti Těla a Krve Páně, vyvrcholí v jednotlivých farnostech a diecézích přípravy na 1. národní eucharistický kongres. Je to poprvé v novodobých dějinách, kdy české a moravské diecéze společně chystají takto rozsáhlé a organizačně náročné setkání, zaměřené na prohloubení úcty k Eucharistii. Dovolte nám proto, abychom vás při této příležitosti poprosili rovněž o vaši podporu při organizaci hlavní, národní části programu, která se uskuteční ve dnech 15. až 17. října v Brně.

Formou celonárodní sbírky, jež byla společnou dohodou biskupů vyhlášena na neděli 7. června 2015 pro všechny farnosti českých a moravských diecézí, se může každý podle své vůle a podle svých možností podílet na zajištění nutných praktických příprav kongresu a přispět tak k jeho zdárnému průběhu. Vám, kteří se zapojíte, již nyní srdečně děkujeme.

 

S + požehnáním vaši čeští a moravští biskupové