Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby do zastupitelstev měst a obcí, jakož i první kolo voleb do Senátu

10. 10. 2014

Drazí bratři a sestry, přátelé Boží!

Úvodem bych chtěl všechny křesťanské voliče poprosit, aby se letošních obecních a senátních voleb zúčastnili. Volby se konají v pátek 10. října 2014 od 14 hodin do 22 hodin, a v sobotu 11. října 2014 od 8 hodin do 14 hodin

Dále bych rád uvedl několik osobních postřehů k nadcházejícím volbám.

 

Volby do zastupitelstev měst a obcí:

Já osobně v těchto volbách vždy volím jednotlivé kandidáty, a to napříč politickým spektrem. Na obecní úrovni nejde o podporu určité politické strany, ale o konkrétní jednotlivce, kteří nás budou po následující 4 roky v městě či obci zastupovat. Jedinou výjimkou jsou kandidáti z Komunistické strany Čech a Moravy - ti jsou pro mne (a měli by být pro každého slušného křesťana) už z principu členství v této straně NAPROSTO NEPŘIJATELNÍ !!!

U kandidátů, kteří byli ve stávajícím volebním období v městském či obecním zastupitelstvu a znovu kandidují na další čtyřleté období, velmi pečlivě zvažuji, zda splnili sliby, s nimiž šli do voleb. Pán Ježíš nám dává ve svatém evangeliu jasné a zřetelné rozlišovací znamení, když říká: „PO OVOCI POZNÁTE JE!“ To znamená, že pokud jejich konkrétní činy jsou v rozporu s jejich předvolebními sliby, jsou pro mne nevolitelní. A v Kardašově Řečici, kde mám trvalé bydliště, je takových kandidátů několik.

A konečně – jak budu postupovat u nováčků? U kandidátů, kteří nebyli ve stávajícím volebním období v zastupitelstvu, mne zajímají jejich osobní kvality, názory a postoje. Zejména mi půjde o to, zda se tito kandidáti „drží Pána Boha“. To znamená, zda jsou aktivní věřící anebo alespoň zda podporují nějakým způsobem naše farní obecenství. Toto bude pro mne rozhodující kritérium.

Při tomto způsobu volby (zaškrtnutí jednotlivých kandidátů) musíme dát pozor, abychom neoznačili více lidí, než kolik je stanovený počet pro konkrétní zastupitelstvo města či obce. Pak by celá volba byla neplatná. Ovšem v mém případě jsem při všech dosavadních komunálních volbách zaškrtnul méně kandidátů, než byl stanovený počet. Jednoduše řečeno – volil jsem jen ty lidi, k nimž jsem měl naprostou důvěru. A takových osobností jsem nikdy nenašel do „plného počtu“.

 

První kolo voleb do Senátu:

Po šesti letech budeme volit i do Senátu Parlamentu České republiky. Náš volební obvod má č. 15 - Pelhřimov a je společný pro Pelhřimovsko a téměř celé Jindřichohradecko.

Zde mám zcela jasno: budu volit kandidáta KDU-ČSL, kterým je pan Ing. Tomáš Křišťan z Humpolce, soukromý zemědělec.

 

tomas_kristan_01.png

tomas_kristan_02.png

tomas_kristan_03a.png

tomas_kristan_03b.png

tomas_kristan_04a.png

tomas_kristan_04b.png

 

A takto vypadá NÁŠ HLASOVACÍ LÍSTEK pro volby do Senátu:

 

tomas_kristan_05.png

 

 

O panu Ing. Křišťanovi si více můžete přečíst ZDE a o jeho ekologické farmě najdete více informací ZDE.

 

Dobrou volbu vám všem přeje a ze srdce + žehná

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář