Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlajka pro Tibet

10. 3. 2012

Tibetská vlajka

Tibetská vlajka

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

V sobotu 10. března 2012 si připomene celý demokratický svět 53. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při kterém zemřelo nejméně 80 000 Tibeťanů. V tento den proběhne jako již tradičně mezinárodní kampaň pod názvem Vlajka pro Tibet, kterou v Českém státě organizuje Občanské sdružení LUNGTA. Podpora této kampaně spočívá ve vyvěšení tibetské vlajky dne 10. března 2012 na budově nebo na jiném místě k tomu určeném.

Celosvětová kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Český stát se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996 a v loňském roce ji u nás podpořilo 403 obcí, měst, městských částí nebo krajů. V našem regionu se k této kampani pravidelně připojuje např. Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, Městský úřad Jindřichův Hradec nebo Městský úřad Třeboň.

Letos již podruhé se k této mezinárodní kampani připojuje i Děkanský úřad Kardašova Řečice. Již v minulých letech jsem každoročně v tento den vyvěšoval tibetskou vlajku na budově Děkanského úřadu v Mirovicích, kde jsem působil. Podle pravidel o vyvěšování státních symbolů bude tibetská vlajka vyvěšena na budově Děkanského úřadu v Kardašově Řečici od 9. března 2012 od 16 hodin do 11. března 2012 do 8 hodin.

Současně vás, bratři a sestry, všechny prosím, abychom v tento den pamatovali v modlitbách na těžce zkoušený tibetský lid a zvláště na jeho náboženského a duchovního vůdce – 14. tibetského dalajlámu Tändzina Gjamccho – který je nucen dlouhá léta žít v exilu v Indii.

Máte-li zájem se dozvědět něco více o Tibetu, o Občanském sdružení Lungta a jeho aktivitách, o kampani „Vlajka pro Tibet“ a dalších zajímavostech, můžete navštívit oficiální stránky Občanského sdružení Lungta.

 14. tibetský dalajláma

Tändzin Gjamccho, 14. tibetský dalajláma

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář