Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden modliteb za jednotu křesťanů

18. 1. 2015

Aby všichni byli jedno

 

Od 18. do 25. ledna 2015 již tradičně prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Pán Ježíš v tzv. Velekněžské modlitbě úpěnlivě prosil a volal ke svému nebeskému Otci „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). Proto i my po celý tento týden chceme prosit a modlit se za jednotu všech, kteří nosí Kristovo jméno, ať už se nacházejí v různých křesťanských náboženských společnostech.

Toto vše svěřujeme pod mocnou ochranu a přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, jejíž památkou (18. ledna) tento týden modliteb za jednotu křesťanů začíná. Letos ovšem budeme 18. ledna slavit podle liturgického kalendáře 2. neděli v mezidobí, avšak týden modliteb za jednotu křesťanů si v našich farnostech připomeneme votivními bohoslužbami (viz přehled níže).

 

PŘEHLED VOTIVNÍCH BOHOSLUŽEB V NAŠICH FARNOSTECH:

 • pondělí 19. ledna 2015:
  • v 7 hodin: Kardašova Řečice (kaple v klášteře sester) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“
 • úterý 20. ledna 2015:
  • v 7 hodin: Kardašova Řečice (kaple v klášteře sester) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“
  • v 17 hodin: Kardašova Řečice (kaple Svaté Rodiny na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“
 • čtvrtek 22. ledna 2015:
  • v 17 hodin: Kardašova Řečice (kaple Svaté Rodiny na faře) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“
 • pátek 23. ledna 2015:
  • v 17 hodin: Deštná (kaple sv. Josefa na faře) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“

 

Mou úvahu na téma „týden modliteb za jednotu křesťanů“ si můžete přečíst ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček