Týden modliteb za jednotu křesťanů

18. 1. 2015

Aby všichni byli jedno

Od 18. do 25. ledna 2015 již tradičně prožíváme týden modliteb za jednotu křesťanů. Pán Ježíš v tzv. Velekněžské modlitbě úpěnlivě prosil a volal ke svému nebeskému Otci „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). Proto i my po celý tento týden chceme prosit a modlit se za jednotu všech, kteří nosí Kristovo jméno, ať už se nacházejí v různých křesťanských náboženských společnostech.

Toto vše svěřujeme pod mocnou ochranu a přímluvu Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, jejíž památkou (18. ledna) tento týden modliteb za jednotu křesťanů začíná. Letos ovšem budeme 18. ledna slavit podle liturgického kalendáře 2. neděli v mezidobí, avšak týden modliteb za jednotu křesťanů si v našich farnostech připomeneme votivními bohoslužbami (viz přehled níže).

PŘEHLED VOTIVNÍCH BOHOSLUŽEB V NAŠICH FARNOSTECH:

• pondělí 19. ledna 2015:
    • v 7 hodin: Kardašova Řečice (kaple v klášteře sester) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“
  • úterý 20. ledna 2015:
    • v 7 hodin: Kardašova Řečice (kaple v klášteře sester) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“
    • v 17 hodin: Kardašova Řečice (kaple Svaté Rodiny na faře) – votivní mše sv. „Za jednotu křesťanů“
  • čtvrtek 22. ledna 2015:
    • v 17 hodin: Kardašova Řečice (kaple Svaté Rodiny na faře) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“
  • pátek 23. ledna 2015:
    • v 17 hodin: Deštná (kaple sv. Josefa na faře) – votivní mše sv. „O Panně Marii, Matce jednoty křesťanů“

Mou úvahu na téma „týden modliteb za jednotu křesťanů“ si můžete přečíst ZDE.