Svatováclavský koncert v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele v Kardašově Řečici

27. 9. 2012

Societas Musicalis

Komorní soubor pražské Lorety „Societas Musicalis“

Město Kardašova Řečice a Římskokatolická farnost Kardašova Řečice uvádějí

Svatováclavský koncert

ve čtvrtek 27. září 2012 v 18 hodin v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele v Kardašově Řečici. Koncert je věnován výročí svatého Václava – Dni české státnosti.

PROGRAM:

Na koncertě s názvem „Básník Loutny z Jindřichova Hradce“ zazní hudba Adama Michny z Otradovic a jeho současníků (Pavel Josef Vejvanovský, Heinrich Ignaz Franz Biber, Johann Heinrich Schmelzer).

Účinkuje komorní soubor pražské Lorety „Societas Musicalis“, který byl založen v roce 2009. Při pravidelných koncertech se věnuje interpretaci duchovní hudby především českých a moravských autorů 1. poloviny 18. století. Také doprovází bohoslužby v kostelech ve správě Řádu Menších bratří kapucínů v Praze na Hradčanech.

Další informace o souboru „Societas Musicalis“ získáte prostřednictvím tohoto odkazu.

Jako sólisté se nám představí:

• Tereza Růžičková (soprán)
  • Alena Michálková (varhany)
  • Lucie Vocelová (zobcová flétna)
  • Lucie Hochmanová (zobcová flétna)

Vstupné je dobrovolné. Polovina výtěžku bude věnována Římskokatolické farnosti Kardašova Řečice.

Všichni jste na tento koncert srdečně zváni!