PONTIFIKÁLNÍ MŠE SVATÁ v děkanském kostele v Kardašově Řečici – vyvrcholení Roku Boleslava Jablonského

11. 8. 2013

Portrét Boleslava Jablonského od Jana Vilímka

Milovaní bratři a sestry, vážení spoluobčané, přátelé Boží!

V průběhu letošního roku probíhaly v našem městě Kardašova Řečice oslavy 200. výročí narození řečického rodáka, básníka a premonstráta Boleslava Jablonského.

Rok Boleslava Jablonského vyvrcholí slavnou pontifikální mší svatou, která se koná v neděli 11. srpna 2013 v 10 hodin v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele v Kardašově Řečici. Hlavním celebrantem mše svaté bude Jeho Milost Michael Josef Pojezdný OPraem., 70. opat Královské kanonie premonstrátů v Praze na Strahově.

Srdečně vás všechny do našeho děkanského kostela zvu!

Socha Boleslava Jablonského v Kardašově Řečici

Celý program slavnosti k 200. výročí narození Boleslava Jablonského si můžete prohlédnout na plakátu, který je ve formátu *pdf.

Poutavě zpracovaný životopis Boleslava Jablonského od paní Zdenky Maršíkové si můžete přečíst pod tímto odkazem.