Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pastýřský list otce biskupa Jiřího Paďoura před nastávajícími volbami do parlamentu

13. 10. 2013

Otec biskup Jiří

 

Drazí bratři a sestry ve víře!

 

Budou volby do parlamentu, a proto jako váš pastýř vám chci připomenout, že katolíci mají morální povinnost usilovat o společné dobro i využitím svého volebního práva. Tím vyjadřujeme spoluzodpovědnost za uspořádání společnosti. Ano, i vedení státu. Na každém z nás záleží, komu dáme svůj hlas. Koho pověříme, aby jednal naším jménem v parlamentu.

Myslím, že pro nás věřící má logiku volit stranu, která má křesťanství ve svém programu.

Musíme se učit zasazovat se jako křesťané zakotvení ve víře v Krista, pokojně, upřímně a pevně o společné dobro všech.

Vzrůstající výslovná averze vůči Církvi u některých politických stran je tak agresivní, že nemůžeme zbaběle mlčet.

Jaký je váš postoj? Co si o tom myslíte? O co vám jde? O co nám jde?

Dělejme to podle svatého Petra, který ve svém prvním listu píše: „Buďte vždy hotovi k obraně proti každému, kdo žádá od vás účty z vaší naděje. Braňte se však s tichostí, bázní a s čistým svědomím, aby ti, kdo tupí váš dobrý život v Kristu, byli zahanbeni v tom, v čem vám nactiutrhají.“

 

Ze srdce vám žehnám.

Váš biskup Jiří