Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy svatořečení papeže bl. Jana Pavla II. v děkanském kostele v Kardašově Řečici

27. 4. 2014

SANTO SUBITO !  —  SVATÝ IHNED !

Kanonizační obraz papeže sv.. Jana Pavla II.

 

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

Jak jistě všichni dobře víme, v neděli 27. dubna 2014 – o druhé neděli velikonoční, která je svátkem Božího milosrdenství – prohlásí Svatý otec František ve Vatikánu papeže bl. Jana Pavla II. za svatého.

Oslavy svatořečení se budou konat i ve farnosti Kardašova Řečice. Při mši svaté v neděli 27. dubna 2014 v 9:30 hodin v děkanském kostele Narození sv. Jana Křtitele v Kardašově Řečici slavnostně požehnám nový obraz papeže sv. Jana Pavla II.

Tento krásný obraz byl zhotoven v tvůrčí dílně Akademia-Art v Zamośći v Polsku na mou speciální objednávku s českým nápisem. Je vymalován na plátně a zarámován ve slavnostním rámu.

Vlastní obřad žehnání obrazu světce proběhne bezprostředně po homilii. Poté, co obraz požehnám a pokropím svěcenou vodou, bude nesen v slavnostním průvodu chrámovou lodí děkanského kostela za zpěvu písně „Tam, kde strmí církve skála...“. Průvod bude zakončen u levého bočního oltáře, kde bude obraz svatého Jana Pavla II. trvale umístěn k uctívání.

K této slavnostní události v naší farnosti vás všechny srdečně zve

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

 

O osobnosti papeže sv. Jana Pavla II. si můžete přečíst homilii, kterou přednesu při všech nedělních bohoslužbách o 2. neděli velikonoční!

 

Můžete se rovněž podívat na videozáznam slavné mše svaté z Vatikánu, při níž papež František svatořečil papeže bl. Jana Pavla II. a bl. Jana XXIII. Tuto mši svatou vysílala ČT 2 v přímém přenosu v neděli 27. dubna 2014 od 9:50 hodin:

 

SVATÝ JANE PAVLE VELIKÝ,

ORODUJ ZA NÁS !