Noc kostelů 2015

29. 5. 2015

Noc kostelů 2015

V pátek 29. května 2015 se již tradičně v celé naší vlasti uskuteční akce pod názvem „Noc kostelů“. V rámci této akce si budou moci návštěvníci prohlédnout kostely a dozvědět se celou řadu zajímavostí.

V našich farnostech proběhne Noc kostelů ve farním kostele sv. Ottona v Deštné, a to od 20 hodin do 23 hodin.

P R O G R A M :

• Koncert Klarinetového tria ze zámku Žirovnice – hudba z období klasicismu (Jan Křtitel Vaňhal, František Xaver Dušek, Vojtěch Nudera a Wolfgang Amadeus Mozart). Hrají: Zdeněk Zadražil, Iva Hlaváčková a Petr Randlík.
  • Prohlídka kostela s krátkým výkladem.
  • Seznámení se záměrem restaurování hlavního oltáře kostela v kontextu aspektů památkové péče.

Hlavním organizátorem a průvodcem Noci kostelů v Deštné je kastelán Státního zámku Červená Lhota PhDr. Tomáš Horyna.

Dobrovolné vstupné bude představovat příspěvek na drobné konzervační práce v kostele.

Farní kostel sv. Ottona v Deštné

Celkový pohled na farní kostel sv. Ottona v Deštné

Více podrobností o celé akci „Noc kostelů“ najdete ZDE.

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček, dr. h. c.