Noc kostelů 2014

23. 5. 2014

Noc kostelů 2014

V pátek 23. května 2014 se v celé naší vlasti uskuteční již tradiční akce pod názvem „Noc kostelů“. V rámci této akce si budou moci návštěvníci prohlédnout kostely a dozvědět se celou řadu zajímavostí.

V našich farnostech proběhne Noc kostelů pro všechny milovníky historie a památek letos poprvé ve farním kostele sv. Vavřince v Dírné, a to od 20:30 hodin.

Při svíčkách a varhanní hudbě budete mít možnost poznat 600 let starou historii dírenského kostela, poznat jeho pamětihodnosti, zajímavosti, ale také si povídat a zavzpomínat.

Srdečně vás všechny zvou Eva Valentová z Dírné a kastelán Státního zámku Červená Lhota PhDr. Tomáš Horyna s přáteli.

Dobrovolné vstupné bude představovat příspěvek na drobné opravy farního kostela v Dírné.

Farní kostel sv. Vavřince v Dírné

Celkový pohled na farní kostel sv. Vavřince v Dírné

Více podrobností o celé akci „Noc kostelů“ najdete ZDE.