Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc kostelů 2013

24. 5. 2013

Noc kostelů 2013

V pátek 24. května 2013 se již tradičně v celé naší vlasti uskuteční akce pod názvem „Noc kostelů“. V rámci této akce si budou moci návštěvníci prohlédnout kostely a dozvědět se celou řadu zajímavostí.

V našich farnostech proběhne Noc kostelů ve farním kostele sv. Ottona v Deštné, a to od 22 hodin do 24 hodin. Téma letošní Noci kostelů bude „Společenství církve“.

V první části programu (od 22 hodin do 23:30 hodin) si návštěvníci budou moci prohlédnout kostel, v němž budou instalovány lampy s dětskými ilustracemi ke knize Daisy Mrázkové „Nádherné Úterý“. Ilustrace budou vznikat na výtvarné dílně, která proběhne téhož dne na faře od 16 hodin. K prohlídce bude hudební doprovod, rovněž i komentář k dětským pracím. Můžete se těšit i na malou úvahu o církvi jako společenství a o ikonografii oltářů kostela sv. Ottona jako o společenství světců akcentovaných deštenskou farností. A jelikož prožíváme měsíc máj, nemůže chybět mariánská pobožnost u milostné sochy Deštenské Madony.

V druhé části programu (od 23:30 hodin do 24 hodin) proběhne adorace a modlitba za děti naší farnosti.

Hlavním organizátorem a průvodcem Noci kostelů v Deštné je kastelán Státního zámku Červená Lhota PhDr. Tomáš Horyna.

Dobrovolné vstupné bude představovat příspěvek na drobné konzervační práce v kostele.

 Farní kostel sv. Ottona v Deštné

Celkový pohled na farní kostel sv. Ottona v Deštné

 

Více podrobností o celé akci „Noc kostelů“ najdete ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček