Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc kostelů 2011

27. 5. 2011

noc_kostelu.jpg

V pátek 27. května 2011 se v celé naší vlasti uskuteční akce pod názvem „Noc kostelů“. V rámci této akce si budou moci návštěvníci prohlédnout kostely a dozvědět se celou řadu zajímavostí.

V našich farnostech proběhne Noc kostelů ve farním kostele sv. Ottona v Deštné, a to od 22 hodin do 24 hodin. Hlavním organizátorem a průvodcem Noci kostelů v Deštné je kastelán Státního zámku Červená Lhota PhDr. Tomáš Horyna.

Návštěvníci budou mít možnost zakusit jedinečnou noční atmosféru kostela. Zaposlouchat se do ukázek z textů prozaických děl významného místního kněze P. Bedřicha Kamarýta, jehož stoleté výročí úmrtí si letos v květnu připomínáme. P. Kamarýt bude vzpomenut také jako významný regionální malíř, především však jako duchovní pastýř, jehož dlouhé působení ve zdejší farnosti se významně zapsalo do místní historie a zajisté i do dějin spásy obecně.

Komentář prosloví PhDr. Tomáš Horyna a Mgr. Jan Mikeš. Literární ukázky přednesou členové deštenského ochotnického spolku. Akce bude doprovozena živou hudbou.

Dobrovolné vstupné bude představovat příspěvek na drobné konzervační práce v kostele.

 Farní kostel sv. Ottona v Deštné

Celkový pohled na farní kostel sv. Ottona

 

 P. Bedřich Kamarýt

P. Bedřich Kamarýt

 

Více podrobností o celé akci „Noc kostelů“ najdete ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček