Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modlitba za nové kněze a nová povolání k zasvěcenému životu

25. 11. 2012

knezska_povolani.jpg

 

Milovaní bratři a sestry, přátelé Boží!

Náš diecézní biskup Mons. Jiří Paďour se na nás všechny obrací s naléhavou prosbou, abychom se po každé nedělní mši svaté společně modlili za nová kněžská a řeholní povolání. A také já, služebník nehodný a neužitečný, jako váš duchovní pastýř, služebník a duchovní otec, se k této prosbě otce biskupa Jiřího s hořícím srdcem připojuji. Nic mi totiž neleží na srdci tak silně a naléhavě, jako touha po tom, aby i z našich farností vzešlo alespoň jedno nové kněžské či řeholní povolání. Za toto se již dlouho vroucně modlím, a nyní se k této mé modlitbě můžete připojit všichni.

Většinou jsme vyrostli z křesťanských rodin. A dobře víme, jak to dnes v celém národě vypadá s rodinným životem. Měli bychom všichni zpytovat svědomí a naléhavě se ptát: Jak chceme vychovávat děti, mládež, nová duchovní povolání?

Situace v naší českobudějovické diecézi není dobrá. Řeholní sestry z Dobré Vody u Českých Budějovic odešly a sestry z Kájova hodlají odejít. Sestry u nás v Kardašově Řečici, ve Štěkni a na Lomečku nemají stálého duchovního, a tak jim mše svaté celebrují kněží z okolí. Z naší diecéze máme sedm bohoslovců v kněžském semináři a jednoho v konviktu. Letos se zatím nikdo nepřihlásil ke kněžské formaci...

Počínaje 6. nedělí v mezidobí (12. února 2012) se budeme ve všech našich farních kostelech společně modlit modlitbu za nové kněze a nová povolání k zasvěcenému životu, a to pravidelně každou neděli před závěrečným požehnáním. Velice si přeji a všechny vás prosím, abychom se tuto modlitbu modlili také soukromě v našich rodinách a domovech.

Texty této modlitby jsou pro vás v dostatečném množství připraveny ve všech našich farních kostelech. Modlitbu najdete rovněž ZDE.

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář