Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miloš Zeman versus Karel Schwarzenberg ...

25. 1. 2013

zeman_vs_schwarzenberg.png

 

... aneb pro nás, katolické křesťany, je volba prezidenta Českého státu v pátek 25. ledna 2013 a v sobotu 26. ledna 2013 zcela jasná. Budeme volit člověka poctivého, slušného, čestného, moudrého a ušlechtilého. Budeme volit kandidáta, který není „tolerantní ateista“ (jak o sobě říká pan Miloš Zeman), ale který je věřící a praktikující katolík. Budeme volit pana Karla Schwarzenberga.

hvězdička

Naprosto přesně to vystihl populární katolický kněz, profesor staroslavné Univerzity Karlovy a farář Akademické farnosti v Praze Mons. Tomáš Halík v Katolickém týdeníku č. 3/2013, kde veřejně podpořil volbu Karla Schwarzenberga těmito slovy:

Karla Schwarzenberga dobře znám a dám za něj ruku do ohně. Obdivuji jeho lidskou zralost, mravní pevnost, vzdělanost, poctivou křesťanskou víru, vědomí odpovědnosti za zemi a zejména spojení noblesy s laskavostí a skromností. Kdosi o něm výstižně řekl, že mluví se stejnou úctou a pozorností s anglickou královnou jako s jakýmkoliv člověkem na ulici. Závidím mu jeho schopnost relaxovat při nudných jednáních a okamžitě reagovat, když to je třeba. Pokud ho někteří budou chtít podpásově špinit poukazy na pana Kalouska a Nečasovu vládu, ať si položí otázku, jak by vypadala vláda a TOP 09, kdyby její negativa nevyvažoval Karel Schwarzenberg a jaká by nastala alternativa, kdyby tato vláda padla.

Byl jsem svědkem toho, jak se v mladé generaci, zejména mezi studenty, kolem úmrtí Václava Havla probudila touha pokračovat v tom nejlepším, co si spojujeme s Havlovým jménem – nyní se tato naděje přicházející generace obrací ke Karlu Schwarzenbergovi a k lidem v jeho blízkosti a určitě by neměla být zklamána: je zde veliký mravní potenciál pro budoucnost naší země.

Miloš Zeman převyšuje Václava Klause snad jen smyslem pro humor a vstřícnějším vztahem k Evropě, podobá se mu však svým egomanstvím a "nadstandardním" vztahem k Rusku. Byl spolupachatelem opoziční smlouvy, která namísto demokratické soutěže nastolila mocenský kartel kmotrů, dodnes ovládajících politiku.

Mají-li oba rádi bonmoty, jeden bych přidal: jméno Miloš jsme už ve vrcholné politice měli, bylo spojeno s komunistickou stranou, jejímž členem býval i Zeman; jméno Karel rovněž – bylo spojeno s univerzitou a rozkvětem a evropskou vážností naší země. Karla Schwarzenberga podporuji i proto, že v něm vidím pokračování té lepší tradice. Podporuji ho, protože tato společnost potřebuje jako sůl gentlemany v politice; křupanství bylo dost.

Klaus řekl, že mezi kandidáty je Zeman jediný politik. Politici byli však všichni s výjimkou Franze. Ale Schwarzenberg je mezi nimi jediný státník.

hvězdička

Poslechněte si, prosím, písničku „Hlas pro Schwarzenberga“. Ta písnička je velice vtipná, ale zároveň výstižná a pravdivá :

 

JDEME DO TOHO S KARLEM !

VOLÍM KARLA !!

KAREL NA HRAD !!!

 

Váš služebník a duchovní otec P. Mgr. Ing. Jan Špaček

 

Komentáře

Přehled komentářů

Ukončení komentářů k volbě prezidenta

(P. Mgr. Ing. Jan Špaček, 25. 1. 2013 23:05)

Vážení a milí přátelé,

podporovatelé pana Karla Schwarzenberga a také – bohužel, co se dá dělat, když už tedy máme tu „demokracii“, že... – i podporovatelé pana Miloše Zemana!

Děkuji vám všem za zde vyjádřené názory. Ať už s nimi souhlasím či nesouhlasím, jsem rád, že jste na mých stránkách tak či onak reagovali.

Jelikož již probíhá druhé kolo volby prezidenta Českého státu, tímto UKONČUJI možnost přidávat k tomuto článku další komentáře.

Všem vám ze srdce + žehnám!

Váš P. Jan Špaček

Vlastní názor

(Frizová, 24. 1. 2013 18:55)

Vážený pane pátere. Opravdu oceňuji, že si stojíte za svými slovy. V tomto kontextu pak nechápu fakt, že jste Vaše urážlivá slova vůči Miloši Zemanovi odstranil. Dokonce jste výrazně zmírnil rétoriku směrek k vaším ovečkám. Už je nezavazujete, což zavánělo téměř vydíráním, ale pouze oznamujete koho budou volit. Vidím to jako vstřícný krok z Vaší strany. Teď už by neškodilo ověřit si také další fakta a případné Vaše přehmaty uvést na pravou míru. Pokud jste skutečně křesťan a slušný člověk , jak se tady prezentujete, neměl byste s tím mít vážnější problém.
PS: Vaši původní verzi mám uloženou v počítači, jako memento toho, kam až může zajít zášť katolického kněze k tolerantnímu ateistovi.

Re: Vlastní názor

(Marie, 25. 1. 2013 17:44)

Moje slova.

reakce na příspěvek paní Frizové

(rodina Šimanova, 21. 1. 2013 14:09)

Příspěvek paní Frizové nás opět utvrdil v tom, jaká zloba v některých lidech je. Proto děkujeme Vám pane faráři za váš osobní dopis i za tyto stránky a budem se spolu s Vámi ve čtvrtek modlit, aby vše dobře dopadlo.
VOLÍME KARLA.
rodina Šimanová

Re: reakce na příspěvek paní Frizové

(Frizová, 21. 1. 2013 17:48)

Vážená rodino Šimanova, pokud vidíte zlo v mém příspěvku, pak je mi to líto. Nemám a nikdy jsem neměla žádné výhrady ani k věřícím lidem, ani k víře. Každý člověk má nezadatelné právo na svou víru a respekt. Možná Vám ušlo, že jsem kritizovala způsob a chování některých hodnostářů katolické církve. Politika a víra k sobě nepatří. A způsob, jakým to udělal Váš duchovní pastýř je zavrženíhodný a nehodný nejen kněze, ale ani věřícího člověka. Bez jakýchkoliv důkazů tady plivnul na člověka, který mu nikdy nic neudělal. A stačilo jediné, být soupeřem jeho kandidáta o nejvyšší státní post. Ne, nejsem příznivcem pana Zemana, ale vždycky budu hájit každého člověka, který bude takto nenávistně napadán. Pan farář ho tady nazval opilcem, mafiánem, populistou aniž by doložil jediný důkaz. Toto pošpinění je daleko za hranicí dobrého vkusu a slušného chování.
V bibli se píše: kdo jsi bez viny , hoď kamenem. Možná by panu faráři neuškodilo , kdyby se sám řídil tím, o čem káže. Jinak totiž zákonitě platí to, co jsem ve svém původním příspěvku napsala. S úctou, Dana Frizová

Re: Re: reakce na příspěvek paní Frizové

(M, 23. 1. 2013 22:34)

Zeman měl dříve rád becherovku, teď se hlásí ke slivovici. Ovšem nepohrdne ani dobrým vínkem. „Piji tak pět nebo šest skleniček vína a skleniček slivovice tak dvě nebo tři,“ přiznal s tím, že takto popíjí denně! „Je zbytečné, aby docházelo k výkyvům ve spotřebě dobrého moku,“ upřesnil. Lékaři jsou však jiného názoru. Odborník na léčbu závislostí Karel Nešpor takové množství alkoholu hodnotí jako vážný problém. Nepříznivě ovlivňuje Zemanovy rozhodovací schopnosti a může vést až k duševní chorobě.

Nejsem opilec
To, že by byl alkoholik, Zeman odmítá. „Pokud mě někdo v životě viděl opilého, ať se přihlásí. Myslím si, že nikdo takový nebude,“ prohlásil a nastínil, že ani v případě svého zvolení nebude svou vášeň omezovat. Zdravotně mu prý pití nijak neškodí.

Re: Re: Re: reakce na příspěvek paní Frizové

(P. Mgr. Ing. Jan Špaček, 23. 1. 2013 23:17)

Ano, rozhodně trvám na tom, že pan Miloš Zeman je OCHLASTA. Ne nadarmo se mezi lidmi říká Becherovce „Zemanovy kapky“.

A rozhodně také trvám na tom, že pan Miloš Zeman je HULVÁT. K tomu si stačí přečíst reakci žen na jeho rádoby vtip. To, co Miloš Zeman řekl, je vrchol hulvátství a sprostoty:

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769335

(technická poznámka: zkopírujte si tento odkaz pomocí kláves "CTRL + C", a pak vložte do vašeho prohlížeče pomocí kláves "CTRL + V")

Určeno voličům Miloše Zemana

(Helena a Martin, 22. 1. 2013 19:15)

Pro nerozhodnuté voliče a pro ty, kteří již zapomněli a chtěli by snad podpořit přeškrtnutého kandidáta...:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/

Podporujeme Karla

(Farnice z Kamenice nad Lipou, 22. 1. 2013 16:17)

A přesto všechno níže uvedené - podporujeme pátera Špačka, rodinu Šimanovu a KARLA !!
JDEME DO TOHO!

Farníci a skauti z Kamenice nad Lipou

Re: Podporujeme Karla

(P. Mgr. Ing. Jan Špaček, 22. 1. 2013 18:21)

Srdečně zdravím farníky a skauty do Kamenice nad Lipou - na mou rodnou Vysočinu :-)
Moc děkuji za podporu a do Kamenice nad Lipou posílám své + požehnání!

Moje reakce na slova pátera Špačka

(Frizová, 22. 1. 2013 13:11)

Pane pátere, v souvislosti s Vaší odpovědí snad jen toto: Miluj bližního svého.
Takže, kdo tady vlastně klesnul...

Re: Moje reakce na slova pátera Špačka

(P. Mgr. Ing. Jan Špaček, 22. 1. 2013 14:13)

Každý máme svobodu vyjadřování: Vy jste svobodně vyjádřila svůj názor, taktéž já jsem svobodně vyjádřil, co si o tom myslím. S láskou k bližnímu svému to nemá vůbec nic společného.

Moje reakce na komentáře

(P. Mgr. Ing. Jan Špaček, 21. 1. 2013 22:01)

Šimanovic rodině moc děkuji za podporu Karla Schwarzenberga i za podporu mé maličkosti.

A co dodat k ostatním příspěvkům? Názorně ukazují, jak hluboko mohou někteří lidé v našem kdysi tak křesťanském národě klesnout...

Katolická církev - vlk v rouše beránčím

(Dana Frizová, 21. 1. 2013 10:57)

Vážený pane, pokud považujete za mravnost a povinnost zaplatit tímto způsobem za restituce, které Vám čistý Karel Schwarzenberg zařídil, budiž. I mezi mafiány platí, že služby nejsou zadarmo. A pro katolickou církev platí tohle dvojnásob.
Za celá staletí se nic nezměnilo. Místo toho, abyste sloužili Bohu, sloužíte mamonu. Vzhledem k Vaší historii se ani není čemu divit.Re: Katolická církev - vlk v rouše beránčím

(Marcela, 21. 1. 2013 19:05)

Středověk v Kardašově Řečici?

Proč

(Marie, 21. 1. 2013 18:59)

mě vždy když vidím či slyším P.Halíka zachvátí úzkost a smutek...

Církev

(Martin, 21. 1. 2013 18:02)

Ať je jakákoli, vždy je to fanatismus. Zhouba lidstva, která jej pronásleduje od nepaměti a která neváhala pro pravdu UPÁLIT svého SLUŽEBNÍKA Mistra Jana Husa.